Strona główna Aktualności Kaari Utrio, Spiżowy łabędź

Kaari Utrio, Spiżowy łabędź

0
PODZIEL SIĘ

Spiżowy łabędź to pierwszy tom cyklu historycznego Kaari Utrio, który przenosi nas w odległy o tysiąc lat, fascynujący świat średniowiecza. Poznajemy losy niezwykłej, obdarzonej magiczną mocą kobiety o imieniu Terhen, która już od dzieciństwa musi walczyć o swe bezpieczeństwo, a potem o prawdziwą miłość. Burzliwy związek Terhen z przyjacielem z dzieciństwa Erykiem Mocnym pełen jest skrajnych namiętności. Kim jest piękna Terhen?

 

 

 

Szamanką, królową, morderczynią, czy tylko zagubioną kobietą, która pragnie miłości? Pasjonująca, pełna przygód i zaskakujących zdarzeń opowieść o losach Terhen, przedstawiona z wielką dbałością o realia, to zarazem wędrówka po średniowiecznej Europie, która jest areną krwawych starć jakże różnych światów: pogańskiego i chrześcijańskiego, cywilizowanego Bizancjum i barbarzyńskiego Zachodu. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, ale i nowe niebezpieczeństwa…

Dalsze losy bohaterów prezentuje kolejna powieść autorki pt. Waleczny jastrząb.

Kaari Utrio ? współczesna fińska pisarka, autorka ponad 70 książek, wśród których są powieści historyczne i dzieła popularnonaukowe. Po mistrzowsku opisuje codzienne życie w dawnych wiekach widziane oczyma kobiety. W swej żywej, pełnej humoru narracji sięga po środki typowe dla skandynawskich sag, mitów i legend, które łączy z rzetelnie udokumentowanymi faktami historycznymi i realiami epoki.

Od lat ma ugruntowaną pozycję w literaturze fińskiej, a lista przyznanych jej nagród ciągle rośnie. Jej książki cieszą się ogromnym powodzeniem i są tłumaczone na wiele języków, między innymi na szwedzki, duński, norweski, niemiecki, holenderski, węgierski, czeski, rosyjski i estoński.