Strona główna Aktualności Dzisiaj premiera: „Wszyscy słyszeli jej krzyk” Ryszarda Ćwirleja

Dzisiaj premiera: „Wszyscy słyszeli jej krzyk” Ryszarda Ćwirleja

0
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj premiera: "Wszyscy słyszeli jej krzyk" Ryszarda ĆwirlejaDzisiaj premiera: „Wszyscy słyszeli jej krzyk” Ryszarda Ćwirleja

Jest rok 1929. W Poznaniu trwa Powszechna Wystawa Krajowa, prezentująca gospodarczy dorobek dziesięciu lat Niepodległej Polski. Ściągają na nią przybysze z całego kraju, nie tylko ci, których interesuje wielka ekspozycja, ale także tacy, dla których PeWuKa to możliwość szybkiego zarobku. Uroczysty nastrój psuje jedna seria napadów na targowych gości. Policja musi więc jak najszybciej ująć przestępców, by zapewnić spokój w mieście.

Te wydarzenia relacjonuje otwarte niedawno poznańskie radio. Komisarz Antoni Fischer, zafascynowany nowym wynalazkiem, ma wygłosić przed mikrofonem odczyt o humanitarnej działalności radia. Jednak tuż przed jego wystąpieniem do studia wpada uzbrojony szaleniec, który otwiera ogień do zebranych tam ludzi. Antoni Fischer musi wziąć sprawy w swoje ręce.

Okazuje się, że to dopiero początek niecodziennych zajść, które rzucą poznańskiego śledczego w sam środek rwącej rzeki wydarzeń, w które zaangażowane są wywiady Niemiec i bolszewickiej Rosji. Na szczęście polski kontrwywiad, z którym współpracuje Fischer, nie zasypia gruszek w popiele. Kapitan Mikołajewski przygotowuje tajną akcję, w której prócz szpiegów wezmą udział poznańscy złodzieje z bandy Tolka Grubińskiego.

Trzy sprawy, pozornie w żaden sposób niepowiązane ze sobą, jednak nie da się ich przeprowadzić, bez udziału szefa poznańskiej, policyjnej grupy pościgowej komisarza Antoniego Fischera.

300:

Rok 1929. W Poznaniu trwa Powszechna Wystawa Krajowa, na którą ściągają przybysze z całego kraju. Nastrój psuje seria napadów na targowych gości. Jednocześnie w radiu dochodzi do zamachu. Komisarz Antoni Fischer wplątany zostaje także w akcję szpiegowską. Tylko on może sobie z tym poradzić!

200:

Rok 1929. Napady na targowych gości podczas Powszechnej Wystawy Krajowej, zamach w budynku poznańskiego radia oraz akcja szpiegowska. Tylko komisarz Antoni Fischer może poradzić sobie z tym wyzwaniem!

Premiera 10 marca 2021

Materiały prasowe Wydawnictwa Czwarta Strona