Strona główna Aktualności Dzisiaj premiera: Tana French Wiedźmie drzewo

Dzisiaj premiera: Tana French Wiedźmie drzewo

0
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj premiera: Tana French Wiedźmie drzewoDzisiaj premiera: Tana French Wiedźmie drzewo

To drzewo skrywa straszliwą tajemnicę. I pewnego dnia postanawia ujawnić ją światu.

Znaleziony w starym wiązie szkielet człowieka ściąga do spokojnego domu na przedmieściach Dublina zastępy policji. Zbrodnia nie wydarzyła się dawno – według oceny biegłych około dziesięciu lat wcześniej. Wtedy, kiedy w lokalnym liceum zaginął chłopak. Znał go właściciel domu i troje jego bratanków – Susanna, Leon i Toby. I to na trzeciego z nich pada podejrzenie o morderstwo.

Toby zrobiłby wszystko, by udowodnić swoją niewinność. Ale jego pamięć – po ciężkim pobiciu pełna mętnych wspomnień i białych plam – nie jest w stanie odtworzyć obrazu tamtego lata. Toby będzie więc musiał ścigać widma przeszłości, aż wreszcie stanie przed pytaniem, którego sięgają korzenie wiedźmiego drzewa: Kiedy zaczyna się zło?

Tana French, autorka, która, jak pisze „The New Yorker”, „wzbudza w swoich czytelnikach kultowe oddanie”, której prozę Stephen King nazywa „olśniewającą”, Gillian Flynn „absolutnie hipnotyzującą”, a magazyn „People” „taką, od której nie można się oderwać”, powraca z nową porywającą książką, która wywróci wasze wyobrażenia o powieści kryminalnej do góry nogami! 

Nadzwyczajna! Tak ponurą książkę mógłby napisać Thomas Hardy – French jest równie doskonała warsztatowo, choć posługuje się znacznie nowocześniejszym językiem.

Stephen King, „The New York Times”

WIEDŹMIE DRZEWO TO JEDNA Z NAJLEPSZYCH POWIEŚCI 2018 ROKU WEDŁUG „NEW YORK TIMESA”, „BOSTON GLOBE”, „CRIMEREADS”, „LITERARY HUB”, MAGAZYNÓW„ELLE” I „VOGUE” ORAZ AMAZONA.  

Błyskotliwa, trzymająca w napięciu nowa powieść irlandzkiej pisarki, którą „Washington Post” określił „najważniejszą autorką kryminałów ostatniego dziesięciolecia”.

Premiera: 15.05.2019 r.

Przeczytaj fragment TUTAJ