Strona główna Aktualności Dziś premiera – Karin Slaughter „Niewidzialny”

Dziś premiera – Karin Slaughter „Niewidzialny”

0
PODZIEL SIĘ

Slaughter – urodzona, by pisać o zbrodni

Już 16 marca w księgarniach najnowszy kryminał Karin Slaughter, „Niewidzialny”.  „Slaughter opowiada mroczną historię, które chwyta za gardło i nie puszcza” zapowiada „The Times”

Agent specjalny Will Trent ukrywa przed ukochaną kobietą, doktor Sarą Linton, szczegóły swojej tajnej misji. Tym razem bierze udział w policyjnej operacji w Macon w stanie Georgia mającej na celu schwytanie dealera narkotyków i broni, a także brutalnego gwałciciela i mordercy. I znowu ryzykuje życie. Wie, że Sara nigdy mu nie wybaczy, jeśli się o tym dowie. A dowie się szybciej, niż Will mógł przypuszczać. Wkrótce Sara zmuszona będzie stawić czoła przeszłości i spotkać się z kobietą, której miała nadzieję nigdy już nie spotkać. Nawet o tym nie wiedząc, wikła się w sprawę, nad którą pracuje Will. Wkrótce życie obojga znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie.

 

Karin Slaughter (ang. rzeź) to jedno z największych nazwisk światowego thrillera i kryminału. Jej książki przełożone zostały na 32 języki, sprzedano dotąd ponad 30 milionów egzemplarzy. „Niewidzialny” to wstrząsająca, trzymająca w napięciu historia, od której długo nie można się uwolnić. Karin Slaughter opowiada ją poprzez skomplikowaną, szarpaną, przeplataną niechronologicznymi retrospekcjami narrację. W efekcie czytelnik prowadzi własne śledztwo, starając się dopasować do siebie poszczególne elementy układanki, a im więcej wie, tym mniej rozumie. Kiedy zaś wreszcie objawi mu się cała prawda, szok będzie potężny i długofalowy.

Slaughter jest dzisiaj jedną z najbardziej fascynujących pisarek w swoim gatunku. „Sunday Express”

Slaughter opowiada mroczną historię, które chwyta za gardło i nie puszcza. „The Times”

Slaughter doskonale potrafi dawkować grozę. „Daily Mail”

Znakomita, wciągająca i złożona książka, od której wprost nie można się oderwać. „Daily Express”

 

Karin Slaughter urodziła się i dorastała w małym miasteczku w Georgii, na amerykańskim Południu. Obecnie mieszka w Atlancie.  Jej książki ukazały się na całym świecie w ponad trzydziestu milionach egzemplarzy i w trzydziestu dwóch językach. Charakteryzuje je silnie zarysowane tło obyczajowe, naturalistyczny język i duża dawka przemocy. Karin Slaughter jest namiętną orędowniczką bibliotek, przewodzi amerykańskiej kampanii „Save the Libraries”, „Ratujcie Biblioteki” (www.safethelibraries.com) i wzywa, by „walczyć o biblioteki tak, jak walczymy o naszą wolność”.